Toroy Soğutma Sistemleri: Soğutma Grubu Chiller Su Soğutma Kulesi Klima Santrali Fan Coil Otomasyon Elektro-mekanik Tesisat yenileme, tamiri, Filtre değişimi, Periyodik Bakım Onarım anlaşması, Teknik destek, Eğitim, Sistem devreye alma.

york_chiller


Periyodik Bakım Onarım ve Arıza Servis Hizmetlerimiz
Su Soğutma Sistemleri Toroy Soğutma Her türlü Soğutma Grubu - Chiller Sistemleri ve bağlı olduğu Klima Santralleri Fan coil Aspiratör Vantilatör sirkülasyon-santrifüj pompası, Su Soğutma kulelerinin koruyucu bakımları arıza tespiti ve çözümü konusunda uzman mühendisleri eşliğinde hizmet vermektedir.Teknolojik gelişmeler uygun elektronik ölçü-kontrol aletleri kullanılarak sıcaklık nem basınç debi hava temizliği partikül ölçümü, hava kanalları hepa filtre vb sızdırmazlık testleri, elektriksel ölçüm hizmetlerimiz bakım faaliyetlerimizle birlikte sunulmaktadır.

 koruyucu bakım anlaşması yapılan müşterilerine 7 x 24 saat kesintisiz ve öncelikli servis hizmeti vermektedir, ayrıca yedek parça ihtiyacı piyasadan düşük maliyetli ve daha kısa sürede temin edilmektedir.

Aylık koruyucu bakımlarda hava soğutmalı gruplarda kondenser temizliği, Su soğutmalı Grupların soğutma kulesi temizliği, fan kayış kontrolleri, Pislik tutucu temizliği, elektrik panosu temizliği gibi rutin bakım işlemlerinin yanı sıra, gaz ve yağlama basınç kontrolleri, süperheat ve subcool kontrolleri gibi detaylı kontrol prosedürü izlenerek oluşması muhtemel arıza durumlarının önüne geçilir.
Müşterilerimize değişik alternatifli koruyucu bakım teklifleri sunulur. Avantajları ve dezavantajları müşteri temsilcilerimiz tarafından müşterilerimize bildirilir. Bu sayede cihazlara uygun bakım periyodunun seçilmesinde müşterilerimize yardımcı oluruz.
Koruyucu bakım ve arıza servisleri sırasında tespit edilen arızalı parçalar müşterilerimize yerinde gösterilerek gerektiğinde fotoğrafı çekilerek teklif ekine sunulur. Onay ile birlikte ivedilikte parça değişimi yapılarak arızalı parça iade edilir.
Koruyucu periyodik bakım ve arıza servislerinde kullanılan bütün teknik ekipman ve ölçü aletlerinin kalibrasyonları yapılmıştır.

Toroy Soğutma; yetkili servisliği dışındaki diğer marka soğutma gruplarına da servis hizmeti vermektedir.

Soğutma Kompresörü Mekanik Revizyon Hizmetlerimiz

cooling maintenance chiller servisi

Toroy Soğutma her marka soğutma kompresörlerinin yerinde veya atölyede mekanik revizyonlarını yapmaktadır. Arızalı kompresörlerin yerinden sökülmesi, taşınması nakliyesi, atölyede demontajının yapılması mekanik parçaların ölçümlerinin yapılması, krank, biyel kolları, pistonlar, silindir yatak, plate vs. tamir parça değişimi, elektrik devresi sargı termistör motor koruma vs arızaların giderilmesi kompresörün toplanarak montajı, nakliyesi Soğutma grubuna montajı, yatay düşey taşıma işlemleri  tamamen firmamız tarafından yapılmaktadır
Müşteri talebi doğrultusunda gerektiğinde işlem prosesleri fotoğraflanarak cd/mail olarak sunulmaktadır. Tamiri revizyonu tamamlanmış kompresörler yerine takılmadan önce atölyede test çalıştırmasına tabi tutularak amper,  yağ basıncı, emiş ve basma basıncı testleri, Titreşim testleri, stator kontrolleri yapılmaktadır

vidalı screw kompresör tamiri- revizyonu pistonlu kompresör semi hermetik 808 santrifüj kompresör chiller mcquay peh100

Kompresöre azot gazı basılarak kaçak kontrolü yapılır. sonrasında boyanarak yerine montaja hazır hale gelir.

Klima Santralleri - Havalandırma - Fan-coil bakım onarım servisliği

Klima Santralleri - Havalandırma Mekanik ve klima otomasyonu Fan-coil ünitelerine Bakım - Arıza giderim konularında teknik servis hizmetleri vermekteyiz.

Soğutma Gurubundan elde edilen soğutulmuş su ve Kalorifer Sıcak su- Buhar  Kazanlarından üretilen sıcak su, Sirkülasyon pompası ile Klima santrali bataryalarına iletilir. Buradan Sisteme hava üflenerek ısı transferi gerçekleşmiş olur. Diğer yöntem, üretilen sıcak- soğuk su Fan Coil cihazlarına tesisat borusu ile iletilir. Fan coiller cebri hava ile ortama boruların ısısını transfer ederek merkezi sistemlerde belli odaların veya belli hacimlerin iklimlendirilmesi için kullanılır.

Çeşitli kapasitelerde, iki borulu veya farklı bölümlerde aynı anda ısıtma ve soğutmanın birlikte çalıştırıldığı bina kullanımlarına uygun olarak dört borulu olarak imal edilir. Montaj yerine uygun olarak ise; bina içine monte edilecekse kasetli döşeme, kasetli tavan, asma tavan içine veya duvarda panel arkasına monte edilecekse; gizli döşeme ve gizli tavan modelleri üretilmektedir. Bunların dışında yüksek basınçlı modeller ile dört yön üflemeli kaset tipi modellerde üretimler de vardır.Fan coil ünitelerinin bakımları, hem fan coil ünitesinin sorunsuz, sessiz ve verimli çalışması, hem de hijyen açısından çok önemlidir. Bakımı yapılmayan fan coil ünitelerinin bulunduğu ortamda sağlık problemleri olasıdır.