york_chillerSoğutma Grubu Chiller Servisi. Su Soğutma Kulesi. Klima Santrali. Fan Coil. Otomasyon Pompa Elektronik Elektrik Mekanik Tesisat Bakım Onarım Revizyon Tamiri, Filtre değişimi, Periyodik Bakım Onarım anlaşması, Teknik destek, Eğitim, Sistem Devreye alma. Periyodik Bakım Onarım ve Arıza Servis Hizmetlerimiz Isıtma Soğutma Sistemleri olarak,

MCQUAY YORK CARRİER TRANE LENNOX CLİVET soğutma gruplarına servis hizmetivermekteyiz.Müşterilerimizden gelen istekler doğrultusunda servis hizmet lerimizi; periyodik bakım hizmetleri ve arıza talepleri olarak iki gruba ayırabiliriz .Periyodik bakım hizmetleri cihazlarda muhtemel meydana gelebilecek arızaların önceden tespit edilmesi, hiç beklenmedik zamanlarda oluşabilecek arıza ve hasarların önüne geçilerek doğabilecek masrafların minimuma indirilmesi; müşterimizin onarımlar için hazırlayacağı yıllık veya sezonluk bütçelerin daha sağlıklı düzenlenmesi konusunda yardımcı olacaktır. Periyodik bakım sözleşmesi olan müşterilerimiz tamamen cihaz konusunda tam yetkiyi tarafımıza vererek, cihazı ile ilgili yapılan tüm işlemleri bakımlar sonrası vereceğimiz servis formlarından eksiksiz takip edebilecek, cihaz arızalarını azaltarak cihazından yüksek verim alacak, işçilik maliyetlerini düşürecek, 7 gün 24 saat kesintisiz ve öncelikli servis hizmeti, indirimli ve süratli yedek parça temini gibi hizmetlerimizden yararlanacaktır. Arıza talebi gelen müşterilerimize ise en kısa sürede arıza giderimi için servis hizmeti verebilme konusunda iddalıyız. Konularında uzman mühendis ve teknikerlerden oluşan ekibimiz, servis verilen ürünler ile ilgili olarak yurtiçi - yurtdışı eğitimlerine periyodik olarak katılarak tekniğine uygun servis bakım ve en kısa sürede arıza çözümü hizmeti vermektedir. TSE 12850 Hizmet yeterlilik belgesine sahip firmamız kullanıldığı elektronik ölçü – kontrol cihazları ile müşterilerimize zaman ve nakit kazandırmanın yanı sıra, firmamızın da servis kalitesini yükseltmektedir.
soğutma sistemi otomasyonÜrün Grupları

Su Soğutma Sistemleri Toroy Soğutma Her türlü Soğutma Grubu - Chiller  Sistemleri ve bağlı olduğu Klima Santralleri Fan coil Aspiratör Vantilatör sirkülasyon-santrifüj pompası, Su Soğutma kulelerinin koruyucu bakımları arıza tespiti ve çözümü konusunda uzman mühendisleri eşliğinde hizmet vermektedir.Teknolojik gelişmeler uygun elektronik ölçü-kontrol aletleri kullanılarak sıcaklık nem basınç debi hava temizliği partikül ölçümü, hava kanalları hepa filtre vb sızdırmazlık testleri, elektriksel ölçüm hizmetlerimiz bakım faaliyetlerimizle birlikte sunulmaktadır.

Toroy Soğutma, koruyucu bakım anlaşması yapılan müşterilerine 7/24 saat kesintisiz ve öncelikli servis hizmeti vermektedir, ayrıca yedek parça ihtiyacı piyasadan düşük maliyetli ve daha kısa sürede temin edilmektedir.

Aylık koruyucu bakımlarda hava soğutmalı gruplarda kondenser temizliği, Su soğutmalı Grupların soğutma kulesi temizliği, fan kayış kontrolleri, Pislik tutucu temizliği, elektrik panosu temizliği gibi rutin bakım işlemlerinin yanı sıra, gaz ve yağlama basınç kontrolleri, süperheat ve subcool kontrolleri gibi detaylı kontrol prosedürü izlenerek oluşması muhtemel arıza durumlarının önüne geçilir.
Müşterilerimize değişik alternatifli koruyucu bakım teklifleri sunulur. Avantajları ve dezavantajları müşteri temsilcilerimiz tarafından müşterilerimize bildirilir. Bu sayede cihazlara uygun bakım periyodunun seçilmesinde müşterilerimize yardımcı oluruz.
Koruyucu bakım ve arıza servisleri sırasında tespit edilen arızalı parçalar müşterilerimize yerinde gösterilerek gerektiğinde fotoğrafı çekilerek teklif ekine sunulur. Onay ile birlikte ivedilikte parça değişimi yapılarak arızalı parça iade edilir.
Koruyucu periyodik bakım ve arıza servislerinde kullanılan bütün teknik ekipman ve ölçü aletlerinin kalibrasyonları yapılmıştır.

Toroy Soğutma; yetkili servisliği dışındaki diğer marka soğutma gruplarına da servis hizmeti vermektedir.

Soğutma Kompresörü Mekanik Revizyon Hizmetlerimiz

Toroy Soğutma her marka soğutma kompresörlerinin yerinde veya atölyede mekanik revizyonlarını yapmaktadır.Arızalı kompresörlerin yerinden sökülmesi, taşınması nakliyesi, atölyede demontajının yapılması mekanik parçaların ölçümlerinin yapılması, krank, biyel kolları, pistonlar, silindir yatak, plate vs. tamir parça değişimi, elektrik devresi sargı termistör motor koruma vs arızaların giderilmesi kompresörün toplanarak montajı, nakliyesi Soğutma grubuna montajı, yatay düşey taşıma işlemleri  tamamen firmamız tarafından yapılmaktadır
Müşteri talebi doğrultusunda gerektiğinde işlem prosesleri fotoğraflanarak cd/mail olarak sunulmaktadır.Tamiri revizyonu tamamlanmış kompresörler yerine takılmadan önce atölyede test çalıştırmasına tabi tutularak amper,  yağ basıncı, emiş ve basma basıncı testleri, Titreşim testleri, stator kontrolleri yapılmaktadır

Kompresöre azot gazı basılarak kaçak kontrolü yapılır. sonrasında boyanarak yerine montaja hazır hale gelir.

Klima Santralleri - Havalandırma - Fan-coil bakım onarım servisliği

Klima Santralleri - Havalandırma Mekanik ve klima otomasyonu Fan-coil ünitelerine Bakım - Arıza giderim konularında teknik servis hizmetleri vermekteyiz.

Soğutma Gurubundan elde edilen soğutulmuş su ve Kalorifer Sıcak su- Buhar Kazanlarından üretilen sıcak su, Sirkülasyon pompası ile Klima santrali bataryalarına iletilir. Buradan Sisteme hava üflenerek ısı transferi gerçekleşmiş olur. Diğer yöntem, üretilen sıcak- soğuk su Fan Coil cihazlarına tesisat borusu ile iletilir. Fan coiller cebri hava ile ortama boruların ısısını transfer ederek merkezi sistemlerde belli odaların veya belli hacimlerin iklimlendirilmesi için kullanılır.

Çeşitli kapasitelerde, iki borulu veya farklı bölümlerde aynı anda ısıtma ve soğutmanın birlikte çalıştırıldığı bina kullanımlarına uygun olarak dört borulu olarak imal edilir. Montaj yerine uygun olarak ise; bina içine monte edilecekse kasetli döşeme, kasetli tavan, asma tavan içine veya duvarda panel arkasına monte edilecekse; gizli döşeme ve gizli tavan modelleri üretilmektedir. Bunların dışında yüksek basınçlı modeller ile dört yön üflemeli kaset tipi modellerde üretimler de vardır.Fan coil ünitelerinin bakımları, hem fan coil ünitesinin sorunsuz, sessiz ve verimli çalışması, hem de hijyen açısından çok önemlidir. Bakımı yapılmayan fan coil ünitelerinin bulunduğu ortamda sağlık problemleri olasıdır.

Copyright © 2013 Toroy Soğutma